0212 563 5943

0533 713 4907

Çin Vizesi İçin Fotoğraf Ölçüleri

Çin Vizesi İçin Fotoğraf Ölçüleri

Her ülkenin uyguladığı birçok prosedür vardır. Pasaport rengi, pasaport resmi, pasaport için gerekli evraklar ya da vize için gerekli evraklar her ülkede değişkenlik gösteren şartlar arasındadır. Çin vizesi de yine ülkenin kendi çapında uyguladığı prosedürleri içermektedir. Özellikle pasaport sayfalarının en azından iki sayfanın boş olması, resmin belli standartlara göre çekilmesi bu şartlardan bazılarıdır.

Çin Vizesi Alırken Fotoğraf Boyutunun Önemi

Öncelikle her ülkede resmi belge yerine geçecek her evrakta son 6 ay öncesi çekilmiş fotoğraf şartı vardır. Şu an ki halinizi en iyi şekilde yansıtan fotoğrafınızın olması gerekir. Sizi en iyi tanıtabilecek vesikalık fotoğrafın anlaşılabilir, karmaşalıktan uzak olması ülkenin en katı kuralları arasındadır. Çin vizesi sırasında gerekli tüm evrakları ibraz ederken standartlara uygun olduğuna emin olmanız gerekir. Şahsi olarak yapmaktan çekiniyorsanız da seyahat acentelerinden bu konuda destek alabilirsiniz. Rötuşsuz olması da resmi daha net göstermek amacıyla önemlidir. Arka fonun renkli olmaması neredeyse birçok ülkenin şartlarından birisidir.

Çin Vizesinde Fotoğrafın Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Fotoğraf çekinirken biyometrik olarak tabir edilen yüz hatlarının tamamının belirgin olması gerekir. Herhangi bir aksesuar kullanmadan sade bir şekilde resim çekimi yapılmalıdır. Yüz hatlarınızı uzaklaştırmadan yakınlaştırılarak çekilen resimler önemlidir. Pasaport için resmin güzel olması değil anlaşılabilir olması önemlidir. Resmin arkasındaki fotonun sadece beyaz olması gerekir. Renkli fonlar ile çekilen resimler geçersizdir. Fotoğrafın çerçevesi maksimum 34mmx48mm arasında olmalıdır. Baş çevreniz ise %70-80 oranında olması gerekir. Yüz ifadeniz ise herhangi bir mimik yapmadan gözler açık ve hareketsiz olması gerekir. Fotoğrafta tüm yüz hatlarının anlaşılabilir ve net olması önemlidir. Gözlük kullanan bir kişi iseniz gözlüğünüzün çerçevesi yüzünüzü tamamen kaplamıyorsa ya da parlama yapmıyorsa kullanabilirsiniz. Eğer ki dini sebep ile başörtüsü, şapka veya aksesuar kullanıyorsanız da yüz hatlarınızı engellemesi gerekir. Kısacası pasaport üzerinde olan resminize ilk bakıldığı anda sizin olduğunuzun anlaşılması gerekir. Özellikle pasaport kontrollerinin sıkça yapıldığı yerlerde zaman en büyük konudur. Bir bakışta resim anlaşılabilir olmasının önemi büyüktür. Bu yüzden birçok ülke bu konuda daha titiz davranmaktadır.

Bunu Paylaş

Yorumlar