0212 563 5943

0533 713 4907

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

Dünya Ülkeleri

İngiltere Vize

İngiltere Turistik (Çalışan) Vize
Turistik, eğlence, tatil, kültür gezisi vb. amaçlarla Birleşik Krallık bünyesindeki ülkelere (İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda) seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, turistik İngiltere vizesi olarak da bilinen kısa süreli genel ziyaretçi vizesine başvurmak zorundadır. Birleşik Krallık, Avrupa Birliği üyesi olmadığı için uyguladığı vize prosedürleri Schengen vize prosedürlerinden farklıdır. Bunun bir başka sonucu da İngiltere ziyaretinden önce veya sonra Schengen bölgesine seyahat edecek kişilerin ayrıca Schengen vizesine başvurma gerekliliğidir.

Hizmet pasaportu, hususi pasaport ve umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, turistik vb. amaçlı kısa süreli Birleşik Krallık ziyaretlerinde vize başvurusunda bulunmak durumundadır. Yani Schengen bölgesinden farklı olarak yeşil pasaport sahipleri de İngiltere vize uygulamasına tabidir. Sadece diplomatik pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmadan 180 gün içinde toplam 90 gün boyunca Birleşik Krallık sınırları dahilinde konaklayabilir.

İngiltere vize başvurunuzda hazırlamanız gereken evraklar, seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre değişecektir. Bu kapsamda, turistik seyahatte bulunmak isteyen özel şirket çalışanları kendilerinden talep edilen evrakları hazırlayarak doğru vize kategorisi kapsamında başvuruda bulunmalıdır. İngiltere Konsolosluğu, evrakların asıllarını ve fotokopilerini talep etmektedir. Evrakların UK Border Agency tarafından incelenebilmesi için yeminli tercüman tarafından çevirisi istenebilir; çeviriler noter tasdikli, tercüman tarafından imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Ayrıca, genel ziyaretçi vize başvurunuzda parmak izi ve yüz fotoğrafınızdan oluşan biyometrik veriler de talep edilmektedir. Başvuru sahipleri bu işlem için alınan randevu saatinde vize başvuru merkezinde şahsen bulunmalıdır.

Gerekli Evraklar


İngiltere turistik vize başvurusu dâhilinde talep edilen evraklar arasında pasaportunuz (dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalı), finansal belgeler (gelirinizi belgeleyen evraklar), son 3 aylık maaş bordrosu, çalıştığınız şirket tarafından verilen çalışma ve izin yazısı (şirket yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli, yetkilinin adını ve pozisyonunu, şirket iletişim bilgilerini belirtmelidir), SGK dökümünüz gibi belgelerin yanı sıra kişisel bilgilerinizi teyit eden evraklar yer almaktadır. İngiltere Konsolosluğu, son 6 aylık güncel banka dökümünüzü ve son 3 aylık maaş bordronuzu talep etmektedir. Bunun yanı sıra, online başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır.

Birleşik Krallık, katı vize prosedürleri uygulayan bir ülke olarak bilinir. Bu nedenle, talep edilen evrakları doğru ve eksiksiz şekilde hazırlamanız başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından son derece önemlidir. Bu noktada profesyonel destek almanız vakit ve nakit kaybetmemeniz açısından en başta sizin yararınıza olacaktır. Bu tür vize başvurularını pek çok kişi için sorunsuz gerçekleştirip sonuçlandıran Alyan Turizm Profesyonel Vize Danışmanlığı ekibi, İngiltere genel ziyaretçi vizesi başvurunuz için gerekli olan tüm bilgileri sizinle paylaşacak, sürecin her adımını takip ederek size profesyonel destek sunacaktır. Vize başvuru işlemlerinizi vakit kaybetmeden başlatmak için Alyan Turizm’i tercih edin.

Adres

Giyimkent İstanbul Ticaret Sarayı No:108 D:564

Telefon

0533 713 4907

Email

info@alyanturizm.com

Website

N/A

Diğer Ülkeler