0212 563 5943

0533 713 4907

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

Dünya Ülkeleri

Vize Hakkında

Almanya Hükümeti Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Almanya Schengen vizesine üye bir ülkedir. Almanya vizesi ile diğer Shengen ülkeleri ziyaret edilebilir. Ancak Almanya’dan vize alarak diğer Schengen ülkelerine gitmek isteyenler öncelikle Almanyaya giriş yapmak zorundalardır. Almanya vizesi alarak diğer Schengen ülkelerine direkt giriş yapılamamaktadır.
Vize başvurunuzu seyahat tarihinizden 3 ay öncesine kadar yapabilirsiniz. Başvuru esnasında başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaktadır. Fakat 12 yaş altı çocukların, fiziksel olarak parmak izi vermeye müsait olmayanların ve resmi davetle seyahat edecek olan hükümet üyelerinin parmak izi zorunluluğu yoktur.

 

Gerekli Belgeler

Şirket Ortakları – Tüccar ve Sanayiciler için Gerekli Belgeler

 1. Pasaport :Başvurulan vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar süresi olmalıdır. Pasaportun resimli sayfasının; varsa son 3 yıl içerisinde alınmış olan vizelerin birer adet fotokopisi ve geçerliliği sona ermiş pasaportlarda ibraz edilmelidir.
 2. Fotoğraf: 1 Adet biometrik, rötuşsuz, 6 aydan eski olmayan ve 35*45 mm ebadında fotoğraf olmalıdır. 

 3. Banka Hesap Cüzdanı: Son 3 aya ait güncel banka hesap durumunu gösteren banka hesap cüzdanı veya hesap dökümü sunulmalıdır.

 4. Otel ve Uçak Bilet Rezervasyonu: Kişinin otel rezervasyonu veya seyahat planınına ilişkin belgeler ve gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonları veya ulaşım aracına ilişkin belgeler sunulmalıdır.

 5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Kimlik fotokopisinde yazılar ve fotoğraf net; ve fotoğrafta kişi tanınabilir olmalıdır.

 6. Vize Başvuru Formu: Her başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu. Ayrıca İkamet Kanunun 55. maddesine göre ek belge sunulmalıdır.

 7. Dilekçe: Şirket antetli kağıdına, şirket yetkilisi tarafından, konsolosluğa hitaben yazılmış; seyahat amacını belirten, ıslak imzalı ve kaşeli vize talep dilekçesi.

 8. İmza Sirküleri: Şirkete ait imza sirküleri fotokopisi.

 9. Faaliyet Belgesi: Şirkete ait son 3 ay içerisinde alınmış faaliyet belgesinin aslı.
 10. Vergi Levhası: Şirketin son dönemine ait vergi levhası fotokopisi.
 11. Sicil Gazetesi: Şirkete ait ticaret sicil gazetesi fotokopisi.
 12. Sosyal Güvenlik Belgesi: Kişi Bağ-Kur’lu ise Bağ-Kur hizmet dökümü; emekli ise Emeklilik Cüzdan Fotokopisi.
 13. Seyahat Sağlık Sigortası: En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olan Seyahat Sağlık Sigortasının aslı ve fotokopisi sunulmalıdır. Seyahat Sağlık Sigortasının aslı ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekir.  Belirli durumlar için muafiyeti olan veya teminatı sınırlayabilecek veya katılım payını yükselten sağlıkla ilgili bazı şartlar öne süren sigorta poliçeleri kabul edilmemektedir.
 14. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus müdürlüğünden alınmış Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Aslı.
 15. Evlilik Cüzdanı: Evli olanlar için evlilik cüzdanı fotokopisi.
 16. Var İse: Gayrimenkul sahibi kişiler tapu fotokopilerini; araç sahipleri ise araç ruhsat fotokopilerini sunmaları gerekmektedir

Adres

Giyimkent İstanbul Ticaret Sarayı No:108 D:564

Telefon

0533 713 4907

Email

info@alyanturizm.com

Website

N/A

Diğer Ülkeler